Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації. Сподіваємось, що наш сайт стане для Вас корисним і цікавим!

З повагою, голова райдержадміністрації
Роман Токай
  
діяльність районної ради
   
15.11.2018

Відбулася позачергова сесія районної ради

15 листопада відбулася позачергова сесія Сокальської районної ради.

На розгляд сесії було винесено питання «Про звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України, голови Верховної Ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови Львівської ОДА, голови Львівської обласної ради щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля». Присутні були 23 депутати з 37. Звернення прийнято одноголосно.

Президенту України

Порошенку П.О.

Прем`єр-Міністру України

Гройсману В.Б.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Міністру енергетики та вугільної промисловості України

Насалику І.С.

Голові Львівської ОДА

Синютці О.М.

Голові Львівської обласної ради

Ганущину О.В.

Звернення

щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля»

В шахтарських колективах ДП «Львіввугілля» склалась вкрай напружена ситуація у зв`язку з невиплатою заробітньої плати за вересень та жовтень 2018 року. Така ситуація протягом цього року тримала колектив у постійній соціальній напрузі, що призвело до масових акцій протесту в м. Червонограді та Сокальському районі. Обурення в шахтарських колективах досягло критичної межі. Шахтарі розпочали акції протесту. Адже іншого виходу, щоб довести своє право на працю та гідну оплату у них не залишається.

Наша стурбованість, як представників територіальних громад Сокальського району є цілком обгрунтованою, оскільки значну частину жителів регіону становлять працівники вуглевидобувних підприємств, праця яких є престижною і потребує гідної оплати та забезпечення соціальних гарантій.

Окрім того, шахтарі вимагають скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 «Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля», згідно якого Державне підприємство «Львіввугілля» реорганізовується шляхом приєднання до Державного підприємства «Національна вугільна компанія» з адресою розташування в м. Києві. Зазначаємо, що ДП "Львіввугілля" є бюджетоутворюючим підприємством для Сокальського району. У питомій вазі доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45%. Порядок сплати податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету передбачено статтею 168 ПКУ, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі – БКУ). Відповідно до статті 64 БКУ ПДФО, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Підпунктом 168.4.3 пункту 168.4 статті 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа.

На даний час невідомо чи буде бажання у ДП «Національна вугільна компанія» залишити ДП «Львіввугілля» чи шахти відокремленими підрозділами. А якщо залишаться, то чи уповноважить їх ДП «Національна вугільна компанія» нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ. Таким чином виникає ситуація коли вугільні підприємства будуть провадити свою діяльність на території Сокальського району, негативні наслідки діяльності вугільної галузі залишаються невирішеними і є проблемою для мешканів району, а тоді як податки від їх діяльності будуть зараховуватись до бюджету м.Києва.

Оскільки серед доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45% то під загрозою фінансування усієї соціальної сфери – освіти, культури, охорони здоровя, а також фінансування вирішення екологічних проблем, доріг та іншого.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи вугільних підприємств ДП "Львіввугілля" та недопущення соціального напруження в районі, звертаємося до Вас з проханням:

• терміново забезпечити виплату заборговансті по заробітній платі працівникам ДП «Львіввугілля» за вересень та жовтень 2018 року;

• скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля»

• виділити кошти на модернізацію шахт «Степова» та «Межирічанська»

• вирішити питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ДП «Держвуглепостач», які винні у невиплаті заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля»

Прийнято на ХХХV сесії Сокальської районної ради

Львівської області VІІ скликання 15.11.2018 рокуДіяльність Президента України:

18.12.2018
Дякуємо Президентові і Вселенському Патріарху - завдяки їх рішучості ми маємо Православну церкву України – Святійший Філарет на спільній молитві з Президентом України   далі »

17.12.2018
Весь православний світ радіє створенню Православної церкви України – Президент у Дніпрі   далі »

14.12.2018
Президент про перший рік роботи Верховного Суду: Саме від вас залежить як швидко судова влада стане сильною, незалежною та ефективною – в інтересах кожного українця   далі »

13.12.2018
Глава держави: Настав час ЄС визнати відкритим актом агресії те, що відбулося в Керченській протоці   далі »

12.12.2018
Вимагаю припинити звільнення листонош та забезпечити доставку пенсій – Президент під час зустрічі з директором «Укрпошти»   далі »

Останні новини краю:

19.12.2018
Подяка підприємцям!   далі »

19.12.2018
Поїздка до Дня Св.Миколая   далі »

18.12.2018
Голова райдержадміністрації вручив подарунки дітям-сиротам   далі »

18.12.2018
Відбулося перше пленарне засідання чергової сесії районної ради   далі »

17.12.2018
Голова райдержадміністрації взяв участь у відкритті концертного залу у с.Волиця   далі »

17.12.2018
Штормове попередження!   далі »

17.12.2018
Свято Миколая для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах   далі »

17.12.2018
Відбулося засідання Координаційної ради   далі »

13.12.2018
Голова райдержадміністрації взяв участь в обговоренні проблем вугільників   далі »

13.12.2018
Районний часопис відзначив 100-літній ювілей   далі »


Новини Львівської ОДА:

18.12.2018
Львівщина попрощалась з Ігорем Коцюрубою   далі »

18.12.2018
На Львівщині відбулись Дні партнерства інститутів громадянського суспільства   далі »

18.12.2018
Потенціал західного регіону презентували на Annual General Membership Day   далі »

18.12.2018
Автомобільні шляхи Львівщини очищують 107 одиниць техніки   далі »

17.12.2018
Вирішення проблем учасників АТО – відповідальність суспільства та влади, - Олег Синютка під час апаратної наради   далі »

 
Про житлові субсидії
Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб
Про легалізацію та детінізацію
заробітної плати

03.07.2018
"Повідомити про незадекларовану працю" (форма подачі інформації про незадекларовану працю)


06.06.2017
Інформаційні матеріали ГУ Держпраці у Львівській області щодо легального працевлаштування - інформація для роботодавців та інформація для працівників


30.05.2017
На Львівщині стартував пілотний проект Міжнародної організації праці


26.04.2017
Неукладений трудовий договір – соціально незахищений працівник.
Як правильно приймати працівників на роботу?


23.03.2017
Що потрібно знати про зарплату?


27.01.2017
Інформаційна листівка для населення "Тільки офіційне оформлення трудових відносин забезпечує найманому працівникові підтвердження трудового та страхового стажу, державні гарантії й соціальний захист, передбачені законодавством"


27.01.2017
До уваги роботодавців !


27.01.2017
Міні–листівка для роботодавців


26.01.2017
Буклет Львівської обласної державної адміністрації   

Корисні посиланняПлакати


Сокальський район

розташований на крайній півночі Львівської області, межуючи на півночі з Іваничівським та на північному сході з Горохівським районами Волинської обл., на сході з Радехівським, на південному сході з Кам'янко-Бузьким та на півдні з Жовківським районами Львівської області. На заході Сокальський район межує із Люблінським воєводством Республіки Польща.


Контакти: Сокальська РДА, 80000, м.Сокаль, вул.А.Шептицького, 26, тел.(03257) 720-10, E-mail: sokalrda@loda.gov.ua

Що цікавого в районі:

Не знаєте, що таке сучасна бібліотека? Тоді Вам до нас! Переконайтеся, що модернізовані книгозбірні надають цілу низку нових послуг, підлаштованих під потреби користувачів. дізнатися більше