діяльність районної ради

Відбулася позачергова сесія районної ради

15 листопада відбулася позачергова сесія Сокальської районної ради.

На розгляд сесії було винесено питання «Про звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України, голови Верховної Ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови Львівської ОДА, голови Львівської обласної ради щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля». Присутні були 23 депутати з 37. Звернення прийнято одноголосно.

Президенту України

Порошенку П.О.

Прем`єр-Міністру України

Гройсману В.Б.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Міністру енергетики та вугільної промисловості України

Насалику І.С.

Голові Львівської ОДА

Синютці О.М.

Голові Львівської обласної ради

Ганущину О.В.

Звернення

щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля»

В шахтарських колективах ДП «Львіввугілля» склалась вкрай напружена ситуація у зв`язку з невиплатою заробітньої плати за вересень та жовтень 2018 року. Така ситуація протягом цього року тримала колектив у постійній соціальній напрузі, що призвело до масових акцій протесту в м. Червонограді та Сокальському районі. Обурення в шахтарських колективах досягло критичної межі. Шахтарі розпочали акції протесту. Адже іншого виходу, щоб довести своє право на працю та гідну оплату у них не залишається.

Наша стурбованість, як представників територіальних громад Сокальського району є цілком обгрунтованою, оскільки значну частину жителів регіону становлять працівники вуглевидобувних підприємств, праця яких є престижною і потребує гідної оплати та забезпечення соціальних гарантій.

Окрім того, шахтарі вимагають скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 «Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля», згідно якого Державне підприємство «Львіввугілля» реорганізовується шляхом приєднання до Державного підприємства «Національна вугільна компанія» з адресою розташування в м. Києві. Зазначаємо, що ДП "Львіввугілля" є бюджетоутворюючим підприємством для Сокальського району. У питомій вазі доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45%. Порядок сплати податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету передбачено статтею 168 ПКУ, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі – БКУ). Відповідно до статті 64 БКУ ПДФО, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Підпунктом 168.4.3 пункту 168.4 статті 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа.

На даний час невідомо чи буде бажання у ДП «Національна вугільна компанія» залишити ДП «Львіввугілля» чи шахти відокремленими підрозділами. А якщо залишаться, то чи уповноважить їх ДП «Національна вугільна компанія» нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ. Таким чином виникає ситуація коли вугільні підприємства будуть провадити свою діяльність на території Сокальського району, негативні наслідки діяльності вугільної галузі залишаються невирішеними і є проблемою для мешканів району, а тоді як податки від їх діяльності будуть зараховуватись до бюджету м.Києва.

Оскільки серед доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45% то під загрозою фінансування усієї соціальної сфери – освіти, культури, охорони здоровя, а також фінансування вирішення екологічних проблем, доріг та іншого.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи вугільних підприємств ДП "Львіввугілля" та недопущення соціального напруження в районі, звертаємося до Вас з проханням:

• терміново забезпечити виплату заборговансті по заробітній платі працівникам ДП «Львіввугілля» за вересень та жовтень 2018 року;

• скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля»

• виділити кошти на модернізацію шахт «Степова» та «Межирічанська»

• вирішити питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ДП «Держвуглепостач», які винні у невиплаті заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля»

Прийнято на ХХХV сесії Сокальської районної ради