Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації. Сподіваємось, що наш сайт стане для Вас корисним і цікавим!

  
діяльність районної ради
   
15.11.2018

Відбулася позачергова сесія районної ради

15 листопада відбулася позачергова сесія Сокальської районної ради.

На розгляд сесії було винесено питання «Про звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України, голови Верховної Ради України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови Львівської ОДА, голови Львівської обласної ради щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля». Присутні були 23 депутати з 37. Звернення прийнято одноголосно.

Президенту України

Порошенку П.О.

Прем`єр-Міністру України

Гройсману В.Б.

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

Міністру енергетики та вугільної промисловості України

Насалику І.С.

Голові Львівської ОДА

Синютці О.М.

Голові Львівської обласної ради

Ганущину О.В.

Звернення

щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля»

В шахтарських колективах ДП «Львіввугілля» склалась вкрай напружена ситуація у зв`язку з невиплатою заробітньої плати за вересень та жовтень 2018 року. Така ситуація протягом цього року тримала колектив у постійній соціальній напрузі, що призвело до масових акцій протесту в м. Червонограді та Сокальському районі. Обурення в шахтарських колективах досягло критичної межі. Шахтарі розпочали акції протесту. Адже іншого виходу, щоб довести своє право на працю та гідну оплату у них не залишається.

Наша стурбованість, як представників територіальних громад Сокальського району є цілком обгрунтованою, оскільки значну частину жителів регіону становлять працівники вуглевидобувних підприємств, праця яких є престижною і потребує гідної оплати та забезпечення соціальних гарантій.

Окрім того, шахтарі вимагають скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 «Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля», згідно якого Державне підприємство «Львіввугілля» реорганізовується шляхом приєднання до Державного підприємства «Національна вугільна компанія» з адресою розташування в м. Києві. Зазначаємо, що ДП "Львіввугілля" є бюджетоутворюючим підприємством для Сокальського району. У питомій вазі доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45%. Порядок сплати податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету передбачено статтею 168 ПКУ, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі – БКУ). Відповідно до статті 64 БКУ ПДФО, який сплачується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.

Підпунктом 168.4.3 пункту 168.4 статті 168 ПКУ передбачено, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа.

На даний час невідомо чи буде бажання у ДП «Національна вугільна компанія» залишити ДП «Львіввугілля» чи шахти відокремленими підрозділами. А якщо залишаться, то чи уповноважить їх ДП «Національна вугільна компанія» нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ. Таким чином виникає ситуація коли вугільні підприємства будуть провадити свою діяльність на території Сокальського району, негативні наслідки діяльності вугільної галузі залишаються невирішеними і є проблемою для мешканів району, а тоді як податки від їх діяльності будуть зараховуватись до бюджету м.Києва.

Оскільки серед доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 45% то під загрозою фінансування усієї соціальної сфери – освіти, культури, охорони здоровя, а також фінансування вирішення екологічних проблем, доріг та іншого.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи вугільних підприємств ДП "Львіввугілля" та недопущення соціального напруження в районі, звертаємося до Вас з проханням:

• терміново забезпечити виплату заборговансті по заробітній платі працівникам ДП «Львіввугілля» за вересень та жовтень 2018 року;

• скасувати наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 07.11.2018 року №559 Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля»

• виділити кошти на модернізацію шахт «Степова» та «Межирічанська»

• вирішити питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників ДП «Держвуглепостач», які винні у невиплаті заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля»

Прийнято на ХХХV сесії Сокальської районної ради

Львівської області VІІ скликання 15.11.2018 рокуДіяльність Президента України:

22.02.2019
Президент здійснить робочий візит до Республіка Польща   далі »

21.02.2019
Президент: Кожен громадянин України надзвичайно цінує, що США пліч-о-пліч з нами   далі »

20.02.2019
Глава держави: Кремль приречений на поразку   далі »

19.02.2019
Ми своїх не залишаємо – Президент підписав лист-звернення до Генерального секретаря ООН щодо сприяння у звільненні українських моряків   далі »

18.02.2019
Наша церква йде з вірою і любов`ю - Президент під час подячного молебня в Манявському скиті   далі »

Останні новини краю:

22.02.2019
Розглянуто Перспективний план розвитку населених пунктів Домашівської сільської ради   далі »

21.02.2019
В РДА обговорили стан виконання місцевих бюджетів   далі »

21.02.2019
Про ускладнення погодних умов по території Львівщини 22 – 24 лютого 2019 року   далі »

20.02.2019
На Сокальщині вшанували Героїв Небесної Сотні   далі »

19.02.2019
Завтра, 20 лютого, відбудеться віче з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні   далі »

19.02.2019
До уваги представників малого бізнесу та підприємців -учасників АТО (ООС)   далі »

19.02.2019
Відповідальність за незаконне отримання соціальних виплат   далі »

19.02.2019
Заборгована заробітна плата:права працівників на оплату праці   далі »

18.02.2019
Відбувся районний етап Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім`я»   далі »

18.02.2019
В райдержадміністрації обговорили питання щодо супроводу інвестиційних проектів   далі »


Новини Львівської ОДА:

22.02.2019
На Львівщині реалізовуватимуть проект спрямований на підвищення безпеки жителів і гостей міста   далі »

22.02.2019
Експортерів області запрошують до участі у семінарі щодо промоції товарів для зовнішнього ринку   далі »

22.02.2019
Торік Державний архів області організував 14 тематичних виставок   далі »

22.02.2019
Понад 30 працівників Головного управління ДСНС України у Львівській області вакцинували від кору   далі »

22.02.2019
Підприємців Львівщини запрошують до участі у торговій місії до Грузії   далі »

 
Про житлові субсидії
Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб
Про легалізацію та детінізацію
заробітної плати

03.07.2018
"Повідомити про незадекларовану працю" (форма подачі інформації про незадекларовану працю)


06.06.2017
Інформаційні матеріали ГУ Держпраці у Львівській області щодо легального працевлаштування - інформація для роботодавців та інформація для працівників


30.05.2017
На Львівщині стартував пілотний проект Міжнародної організації праці


26.04.2017
Неукладений трудовий договір – соціально незахищений працівник.
Як правильно приймати працівників на роботу?


23.03.2017
Що потрібно знати про зарплату?


27.01.2017
Інформаційна листівка для населення "Тільки офіційне оформлення трудових відносин забезпечує найманому працівникові підтвердження трудового та страхового стажу, державні гарантії й соціальний захист, передбачені законодавством"


27.01.2017
До уваги роботодавців !


27.01.2017
Міні–листівка для роботодавців


26.01.2017
Буклет Львівської обласної державної адміністрації   

Корисні посиланняПлакати


Сокальський район

розташований на крайній півночі Львівської області, межуючи на півночі з Іваничівським та на північному сході з Горохівським районами Волинської обл., на сході з Радехівським, на південному сході з Кам'янко-Бузьким та на півдні з Жовківським районами Львівської області. На заході Сокальський район межує із Люблінським воєводством Республіки Польща.


Контакти: Сокальська РДА, 80000, м.Сокаль, вул.А.Шептицького, 26, тел.(03257) 720-10, E-mail: sokalrda@loda.gov.ua

Що цікавого в районі:

Не знаєте, що таке сучасна бібліотека? Тоді Вам до нас! Переконайтеся, що модернізовані книгозбірні надають цілу низку нових послуг, підлаштованих під потреби користувачів. дізнатися більше