19.02.2019

Заборгована заробітна плата:права працівників на оплату праці

Право кожного працівника на своєчасне одержання винагороди за працю захищає стаття 43 Конституції України. Таке право на підставі укладеного трудового договору реалізується також відповідно до ст. 21 Закону України «Про оплату праці».

У випадку затримки виплати заробітної плати працівник має право відповідно до ст. 34 Закону «Про оплату праці» звернутись до роботодавця з вимогою компенсувати втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари й тарифів на послуги.

При отриманні відмови від роботодавця виплатити заробітну плату або інші виплати, працівник може звернутись до суду з позовною заявою про стягнення заборгованої заробітної плати та відшкодування завданої її невиплатою шкоди.

Примусове стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та інших витрат, пов’язаних із трудовими правовідносинами, здійснюється органами державної виконавчої служби на підставі виконавчих документів (виконавчих листів та наказів, що видаються судами на підставі судових рішень) у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Після отримання судового рішення про стягнення заборгованої заробітної плати працівникам необхідно звернутись у місцеві відділи державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області за місцем реєстрації підприємства-боржника для відкриття виконавчого провадження.

Тільки у цьому випадку, якщо буде відкрито виконавче провадження, стягнення заборгованої заробітної плати на користь заявника буде відбуватись у першочерговому порядку.

Важливо знати! Працівники за позовами про стягнення заробітної плати чи заявою про видачу судового наказу звільняються від сплати витрат на вчинення виконавчих дій.

20.03.2019
Глава держави: Децентралізація – це не кожен сам за себе, а об’єднання всіх заради спільної великої мети   далі »

19.03.2019
Процес децентралізації не є незворотнім, тож маємо не допустити його згортання – Президент на Івано-Франківщині   далі »